W związku ze świeżo rozpoczętym nowym rokiem akademickim dzisiejszy wpis przeznaczony przede wszystkim dla studentów i osób młodych do 26 – 27ego roku życia. Wielu z Was będzie w tym czasie zakładać swoje pierwsze konta osobiste w bankach, by miały gdzie wpływać pieniądze z wynagrodzenia z pracy, stypendia czy pieniądze od rodziców. Zamiast ponosić wysokie opłaty za rachunek lepiej założyć konto tam gdzie banki mają przygotowane preferencyjne warunki dla osób młodych. A więc, w którym banku znajdziecie najlepsze konto dla studenta lub po prostu osoby młodej? Poniżej kilka przykładów.


Millennium Konto 360° student

Do 5 grudnia 2016 trwa promocja w ramach, której możecie zarobić 360 zł zakładając poniższe konto. Bank zwraca 2% za wszystkie transakcje bezgotówkowe kartą (do 30 zł/mc) oraz 5% za transakcje BLIKiem (do 30 zł/mc).

360 zł do zarobienia przez 6 mcy! – przy płatnościach internetowych zwykle jest możliwość zapłacenia (BLIKiem lub kartą) i to jest najłatwiejszy sposób, aby otrzymać bonus

0 zł za prowadzenie konta do 26ego roku życia

0 zł za kartę debetową (wystarczy 1 transakcja bezgotówkowa miesięcznie) – w przeciwnym razie 4 zł

0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

0 zł za pakiet bardzo pomocny przez 12 mcy (pomoc domowa, pomoc medyczna, pomoc IT) – np. popsuje Wam się zmywarka – dzwonicie po specjalistę i naprawi Wam za darmo

Konto możecie założyć klikając w powyższy banner


mBank eKonto

Tutaj również mamy wciąż obowiązującą promocję, w ramach której można zarobić trochę mniej, ale nadal przyzwoite 300 zł! Podobnie jak w przypadku Millennium, mBank wypłaca co miesiąc bonus za transakcję bezgotówkowe kartą lub BLIKiem (2%, max 50 zł/mc). Warunkiem skorzystania z promocji jest dokonanie operacji bezgotówkowych na co najmniej 250 zł/mc, jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości 1000 zł raz w miesiącu oraz zalogowanie do aplikacji mobilnej raz w miesiącu.

300 zł do zarobienia przez 6 mcy

0 zł za prowadzenie konta do 25ego roku życia

3% na rachunku dla środków od 0 do 3000 zł

0 zł za kartę do konta (pod warunkiem 5 transakcji miesięcznie) – w przeciwnym wypadku 4 zł

0 zł za wypłaty z bankomatów Euronet, Planet Cash, BZ WBK

Konto możecie założyć klikając w powyższy banner


PKO BP Konto dla Młodych

Tym razem konto bez bonusów, ale dobre i tanie, a o to chodzi przede wszystkim osobom młodym, zwłaszcza jeśli jeszcze nie zarabiacie.

0 zł za prowadzenie rachunku do 26ego roku życia

0 zł za kartę (wystarczy 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu) – w przeciwnym razie 5 zł

0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

To konto założysz w oddziale, niestety nie mam możliwości udostępnienia Wam linku, z którego założycie konto przez internet.


Bank Smart – Smart konto

Bank utworzony przez twórcę mBanku Sławomira Lachowskiego, który wyróżnia się na rynku tym, że jako jedyny oferuje zarówno konto osobiste, jak i kartę do konta całkowicie bezpłatnie bez żadnych warunków!

0 zł za prowadzenie rachunku

0 zł za kartę

0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

Klikając w ten link możesz złożyć wniosek o Smart konto