Pierwszy bank (Millenium) podał publicznie oficjalną informację o zaprzestaniu

time-875778_1280

przyjmowania wniosków na kredyty z dopłatą w ramach programu Mieszkanie Dla Młodych, ze względu na kończącą się pulę środków zarezerwowaną na rok 2016!

Jeszcze kilka dni temu informowałem, że zainteresowanie programem jest bardzo duże, a na koniec lutego 2016 zarezerwowanych zostało niemal 565 milionów złotych, co stanowi 77,39% środków przeznaczonych na dopłaty w roku obecnym.

ostatni raport znajdziesz tutaj

Z wypowiedzi eksperta Banku Gospodarstwa Krajowego – Katarzyny Fortuny, p.o. naczelnika wydziału obsługi programów mieszkaniowych z departamentu usług agencyjnych BGK, dowiadujemy się m.in., że:

Na dzień 9 marca 2016 r. poziom rezerwacji limitu środków na planowane wypłaty w roku 2016 r. wynosił 84%

Jak widać, klienci widząc, że mają ostatnią szansę na skorzystanie z dopłaty w roku 2016, przyspieszają ze składaniem wniosków, co oznacza, że prawdopodobnie już w kolejnym miesiącu nie będzie możliwości ubiegania się o kredyt hipoteczny ze wsparciem finansowym wypłacanym w roku bieżącym. Nadal będzie jednak możliwość składania wniosków, w ramach których wypłata samej dopłaty przewidziana jest na rok 2017 i 2018, jednak należy pamiętać, że limit środków, które mogą zostać zarezerwowane na rok kolejny nie może przekroczyć 50% całej puli, do momentu zakończenia obecnego roku.


Co jeśli chcecie skorzystać z MDM?

Na dzień dzisiejszy nadal możliwe jest składanie wniosków o kredyt z dopłatą w większości banków biorących udział w programie, jednak jeśli rzeczywiście jesteście tym zainteresowani, to wnioski należy złożyć jak najszybciej. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że inne banki również, mogą pójść śladem Banku Millenium i przestaną przyjmować wnioski o dopłaty. Pozostałe zaś będą czekać na komunikat z BGK, który zgodnie z ustawą ogłosi informację o wstrzymaniu dopłat, po osiągnięciu 95% kwoty limitu zarezerwowanego na rok bieżący i 50% kwoty limitu zarezerwowanego na przyszłe lata.