padlock-1437449_6405 lipca Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował w Biuletynie Informacji Publicznej oświadczenie, w którym informuje o wstrzymaniu od dnia 6 lipca 2016 r. przyjmowania w bieżącym roku wniosków o dofinansowanie wkładu własnego z terminem wypłaty wsparcia przypadającym na rok 2017!

Oznacza, to że jeśli planujecie zakup nieruchomości sfinansować kredytem w programie Mieszkanie dla Młodych, to w tym roku możecie składać wnioski tylko i wyłącznie, pod warunkiem, że wypłata samej dopłaty nastąpi w roku 2018 (właściwie w grę wchodzi tylko rynek pierwotny).

Dla przypomnienia dopłata jest wypłacana na samym końcu, po wypłacie ostatniej transzy kredytu, więc jeśli kupujecie od dewelopera nieruchomość, która będzie wybudowana dopiero w roku 2018, to śmiało możecie składać wnioski.

Jednocześnie informuję, że jeśli chcecie zamierzać skorzystać z dofinansowania w przyszłym roku, to pozostała pula (45% limitu) zostanie odblokowana po 1 stycznia 2017. Po tym terminie znów będziecie mogli składać wnioski do banków.

Warto zaplanować taką inwestycję z wyprzedzeniem, bo patrząc na obecne zainteresowanie programem MDM można się spodziewać, że maksymalnie do końca marca 2017 pozostała pula środków również zostanie wykorzystana.

Pełna treść komunikatu BGK:

https://www.bgk.pl/osoby-fizyczne/mieszkanie-dla-mlodych/

 

Przeczytaj również:

MDM Mieszkanie dla Młodych – co to i dla kogo?