Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował kolejny raport o poziomie wykorzystania kwoty maksymalnego limitu house-963210_1280środków przeznaczonych na dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych (MDM). W porównaniu z poprzednim miesiącem złożono wnioski na kolejne 15% tegorocznego limitu, co oznacza, że prawdopodobieństwo tego, że środki na dopłaty skończą się jeszcze przed wakacjami rośnie. Dla przypomnienia, na 2016 rok maksymalny limit środków zaplanowany na udzielenie finansowego wsparcia został ustalony na poziomie 730.000.000 zł.

W raporcie z dnia 29 lutego 2016, możemy znaleźć informację, że na podstawie złożonych wniosków o dofinansowanie zarezerwowano już 77,39% wszystkich środków na ten rok (na 31 stycznia 2016 było 61,391%).

Z kolei patrząc na poziom wykorzystanego limitu środków wynikających z wpisów do ewidencji mieszkań oraz dodatkowego finansowego wsparcia wykorzystano 60,63% środków (w poprzednim miesiącu 45,55%).

Pełne informacje na temat poziomu wykorzystania maksymalnego limitu środków w poszczególnych latach przedstawia poniższa tabela.

MDM

Źródło: www.bgk.pl

Jeśli jesteście zainteresowani kredytem mieszkaniowym i przysługuje Wam dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, to nie warto zwlekać. W tym roku środki prawdopodobnie skończą się wyjątkowo szybko, nie wiadomo zaś, jak będzie w latach kolejnych. Aktualnie rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość już zapowiedziała, że program MDM nie będzie kontynuowany i pierwotnie zakładany termin zakończenia programu tj. 2018 rok, pozostaje niezmieniony. Jaka będzie przyszłość, jaka pomoc będzie przewidywana w latach kolejnych jest jedną wielką niewiadomą. Jeśli, więc jesteście zdecydowani na daną nieruchomość, warto się pospieszyć, żeby kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych w postaci wkładu własnego nie przeszła Wam koło nosa.