house-963210_1280Jak co miesiąc przedstawiam kolejny raport przygotowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego odnośnie poziomu wykorzystania środków z maksymalnego limitu dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Środki na rok 2016 zostały zarezerwowane w 99,12%, co oznacza brak możliwości składania wniosków z dopłatą na ten rok. Nadal jednak można składać wnioski o kredyt, w których wypłata samej dopłaty z programu MDM jest przewidziana na rok 2017 lub 2018.

Na dzień dzisiejszy na rok 2017 zarezerwowanych zostało 30,79% dopłat. Oznacza to, że w maju zostało złożonych wniosków na dopłaty na 9,31% limitu na rok kolejny oraz 0,03% limitu na rok 2018.

Przypomnę, że po przekroczeniu progu 50% maksymalnego limitu, BGK zablokuje możliwość składania wniosków z wypłatą dopłaty w kolejnym roku i dalsze zapisy będą przyjmowane dopiero od nowego roku.

W zeszłym miesiącu pisałem, że możliwość składania wniosków o kredyt z wypłatą dopłaty w roku 2017 skończy się w okolicach czerwca/lipca. Nadal myślę, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że maksymalnie nastąpi to w przyszłym miesiącu, więc jeśli zamierzacie złożyć wniosek o kredyt w ramach programu Mieszkanie dla Młodych jeszcze w tym roku, to warto się pospieszyć.

Poniżej pełna informacja na temat poziomu wykorzystania maksymalnego limitu środków w poszczególnych latach:

MDM

Źródło: bgk.pl

 

Przeczytaj także:

MDM – Mieszkanie dla Młodych – co to i dla kogo