MDM 2018 ile zostało?

Jak pewnie wiecie dopłaty na rok 2017 przekroczyły poziom 95%, a co za tym idzie banki nie przyjmują już wniosków na kredyty z wypłatą dofinansowania w ramach MDM w roku 2017.

W związku z tym, że przyszły rok jest ostatnim, w którym będzie funkcjonował program Mieszkanie dla Młodych, przed Wami ostatnia szansa na skorzystanie z dofinansowania do kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego. W tym roku można składać wnioski, dopóki nie zostanie zarezerwowana pula 50% środków. Po osiągnięciu tego progu, BGK wstrzyma bankom możliwość rejestrowania wniosków. Będzie je można składać dopiero od 2 stycznia 2018 roku. Na dzień dzisiejszy zarezerwowano 23,21% puli, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem o około 10%.


Kiedy skończy się tegoroczna pula?

W poprzednim roku, limit 50% został osiągnięty w połowie lipca. Biorąc pod uwagę zainteresowanie z jakim mieliśmy do czynienia na początku 2017 i fakt, że rok 2018 jest ostatnim, w którym MDM będzie funkcjonował, niemal pewne jest, że środki skończą się o wiele szybciej. Osobiście typuję drugą połowę marca, ale zobaczymy jak będzie w rzeczywistości.

Poniżej przedstawiam tabelę przygotowaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego z wykorzystaniem limitów dopłat w poszczególnych latach (stan na 31.01.2017)

 

Źródło: bgk.pl

Przeczytaj także:

MDM – Mieszkanie dla Młodych – co to i dla kogo