Jak co miesiąc przedstawiam kolejny raport przygotowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego odnośnie poziomu house-963210_1280wykorzystania środków z maksymalnego limitu dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Środki na rok 2016 zostały zarezerwowane w 99,12%, co oznacza brak możliwości składania wniosków z dopłatą na ten rok. Nadal jednak można składać wnioski o kredyt, w których wypłata samej dopłaty z programu MDM jest przewidziana na rok 2017 lub 2018.

Aktualnie na rok 2017 zarezerwowanych jest 21,48% dopłat. Po przekroczeniu progu 50% maksymalnego limitu, BGK zablokuje możliwość składania wniosków z wypłatą dopłaty w kolejnym roku i dalsze zapisy będą przyjmowane dopiero od nowego roku. W samym tylko kwietniu na podstawie złożonych wniosków zarezerwowano ponad 9% środków na rok 2017. Tym samym można się spodziewać, że w okolicach czerwca/lipca skończy się możliwość składania wniosków o MDM na kolejny rok, więc jeśli ktoś przymierza się do zakupu nieruchomości i chce skorzystać z programu, to warto się pospieszyć ze złożeniem wniosku.

Pełne informacje na temat poziomu wykorzystania maksymalnego limitu środków w poszczególnych latach przedstawia poniższa tabela.

Tabela

Źrodło: bgk.pl