house-963210_1280

Jak pewnie wiecie dopłaty na rok 2017 przekroczyły poziom 95%, a co za tym idzie banki nie przyjmują już wniosków na kredyty z wypłatą dofinansowania w ramach MDM w roku 2017.

W związku z tym, że przyszły rok jest ostatnim, w którym będzie funkcjonował program Mieszkanie dla Młodych, przed Wami ostatnia szansa na skorzystanie z dofinansowania do kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego. W tym roku można składać wnioski, dopóki nie zostanie zarezerwowana pula 50% środków. Po osiągnięciu tego progu, BGK wstrzyma bankom możliwość rejestrowania wniosków i będzie je można składać dopiero od 2 stycznia 2018 roku. Na dzień dzisiejszy zarezerwowano 29,45% puli, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem o nieco ponad 6%.


Kiedy skończy się tegoroczna pula?

W poprzednim roku, limit 50% został osiągnięty w połowie lipca. Biorąc pod uwagę zainteresowanie z jakim mieliśmy do czynienia na początku 2017 i fakt, że rok 2018 jest ostatnim, w którym MDM będzie funkcjonował, niemal pewne jest, że środki skończą się o wiele szybciej. Poprzednio typowałem, że środki mogą skończyć się nawet w marcu, ale o dziwo tempo składanych wniosków spadło i nadal do rozdysponowania na ten rok zostało ponad 20% środków. Jeśli przymierzacie się więc do złożenia wniosku o kredyt z dopłatą jeszcze w tym roku, to zarówno w marcu jak i w kwietniu możecie być spokojni o rezerwację limitu.

Poniżej przedstawiam tabelę przygotowaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego z wykorzystaniem limitów dopłat w poszczególnych latach (stan na 28.02.2017)

Źródło: bgk.pl

Przeczytaj także:

MDM – Mieszkanie dla Młodych – co to i dla kogo