/, MDM - Mieszkanie dla Młodych, Ogólna/Mieszkanie dla Młodych – kwietniowy raport

Mieszkanie dla Młodych – kwietniowy raport

2016-04-01T14:26:58+00:001 kwietnia 2016|Kredyty, MDM - Mieszkanie dla Młodych, Ogólna|

Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował kolejny raport o poziomie wykorzystania kwoty maksymalnego limitu house-963210_1280środków przeznaczonych na dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych (MDM). Jak pisałem niedawno w połowie marca została wykorzystana pula środków zarezerwowana na rok 2016. Nadal można jednak składać wnioski z dopłatą planowaną na lata 2017 i 2018 (blokada nastąpi po zarezerwowaniu 50% wysokości limitu na lata kolejne)

Pełne informacje na temat poziomu wykorzystania maksymalnego limitu środków w poszczególnych latach przedstawia poniższa tabela.

MDM marzec

Źródło: www.bgk.pl

Co ciekawe nawet jeśli chcecie kupić używane mieszkanie np. w czerwcu 2016, nie oznacza to, że nie macie możliwości skorzystania z dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Jeśli uda Wam się dogadać ze zbywcą i zgodzi się on na to, by środki z kredytu otrzymać teraz i poczekał na dopłatę z Banku Gospodarstwa Krajowego do przyszłego roku, to są banki, które umożliwią Wam sfinansowanie transakcji na takich warunkach.

Zostaw komentarz