W piątek na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego pojawił się oficjalny komunikat o planowanym wznowieniu możliwości składania wniosków o kredyt hipoteczny z dopłatą w ramach programu Mieszkanie dla Młodych! Wnioski o dopłaty będą mogły być rejestrowane od 8 sieprnia!

Do rozdysponowania będzie 67 mln zł środków, a po wyczerpaniu tej puli możliwość przyjmowania wniosków zostanie wstrzymana. Wysokość dostępnej kwoty wydaje się imponująca, jednak uwzględniając zainteresowania, zostanie ona wyczerpana prawdopodobnie w 1, maksymalnie 2 dni. Dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcam do zbierania dokumentacji już wcześniej, aby 8 sierpnia było możliwe złożenie kompletnego wniosku kredytowego.

Dla przypomnienia, o kredyt z dopłatą będą mogły ubiegać się te osoby, które wnioskują o wypłatę całego kredytu i samej dopłaty w roku 2017. Jeśli kupujecie nieruchomość od dewelopera, która będzie finansowana w transzach, które przypadają również na rok 2018, to teraz nie możecie składać wniosków o dopłatę. Taka możliwość pojawi się dopiero 2 stycznia 2018 roku.

Link do komunikatu BGK: Mieszkanie dla Młodych – BGK

Więcej o samym programie Mieszkanie dla Młodych przeczytacie w poniższym artykule.

http://www.lepiejnizwbanku.pl/mdm-mieszkanie-dla-mlodych-co-to-i-dla-kogo