Pierwszy bank ogłosił, że zaprzestaje przyjmowania wniosków o kredyt z dopłatą MDM na rok 2018! W kwietniu jest ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą przystąpić do kredytu już teraz i uzyskać dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych. Oczywiście sama dopłata zostanie wypłacona w styczniu 2018 roku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sama wypłata kredytu oraz przeniesienie własności nieruchomości nastąpiło już teraz. Spodziewam się, że w ciągu dwóch tygodni BGK zablokuje bankom możliwość rezerwowania dopłat na 2018 rok.

W związku z tym, że przyszły rok jest ostatnim, w którym będzie funkcjonował program Mieszkanie dla Młodych, przed Wami ostatnia szansa na skorzystanie z dofinansowania do kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego. W tym roku można składać wnioski, dopóki nie zostanie zarezerwowana pula 50% środków. Po osiągnięciu tego progu, BGK wstrzyma bankom możliwość rejestrowania wniosków i będzie je można składać dopiero od 2 stycznia 2018 roku. Na dzień dzisiejszy zarezerwowano 42,94% puli, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem o nieco ponad niemal 13,5%.

Dla przypomnienia dopłaty na rok 2017 przekroczyły poziom 95% praktycznie już po pierwszych dwóch tygodniach stycznia, a co za tym idzie banki nie przyjmują już wniosków na kredyty z wypłatą dofinansowania w ramach MDM w roku 2017.


Poniżej przedstawiam tabelę przygotowaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego z wykorzystaniem limitów dopłat w poszczególnych latach (stan na 31.03.2017)

Źródło: bgk.pl

Przeczytaj także:

MDM – Mieszkanie dla Młodych – co to i dla kogo