Dopłaty z MDM rozeszły się w ciągu 6 godzin! Koniec dopłat na 2017 rok!

Cieszący się ogromnym zainteresowaniem program Mieszkanie dla Młodych został nieco zmodyfikowany, dzięki czemu dziś znów mogliście składać wnioski o kredyt hipoteczny z dopłatą z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Niestety zgodnie z moimi obawami środki rozeszły się błyskawicznie. Już o godzinie 14:14 pojawił się oficjalny komunikat na stronie BGK z informacją o osiągnięciu 100% limitu. Oznacza to, że od jutra banki nie mają możliwości przyjmowania wniosków o kredyt w ramach programu MDM.

Pełna treść komunikatu Banku Gospodarstwa Krajowego -> Wstrzymanie przyjmowania wniosków


Bank bankowi nierówny

Wg moich obserwacji wielu klientów nie „załapało” się na dopłaty ze względu na opieszałość pracowników bankowych lub po prostu chaos proceduralny w niektórych bankach. Czasu nie było wiele, dlatego wnioski powinny być kierowane przede wszystkim do kilku banków, ze wskazaniem na te, które rejestrują dopłaty najszybciej.


Ostatnia szansa w styczniu 2018

Program nie doczeka się swojej kontynuacji, co jest już przesądzone. Jeśli ktoś ma pewność, że nie otrzyma dopłaty, to może spróbować jeszcze raz po nowym roku. Warto skorzystać z usług doświadczonego doradcy, który pomoże przedostać się w tej pędzącej lawinie wniosków i zadba o to, by dofinansowanie nie przeszło Wam koło nosa.

Z moich doświadczeń wynika, że niektóre banki umożliwią składanie wniosków już w grudniu tego roku. Wydadzą decyzje wstępne (tzw. finansowe), a same dopłaty będą rejestrować dopiero 2 stycznia. W zależności od miejscowości i liczby dzieci, kwota dofinansowania, którą możecie uzyskać sięga od kilkunastu do nawet ponad 100.000 zł.

O tym czy warto to już pozostawiam Waszym przemyśleniom.

4 komentarzy:
 1. Zegarki męskie
  Zegarki męskie says:

  Widać jak duże jest zapotrzebowanie na wsparcie Państwo po 8 latach kiedy nie było praktycznie żadnych programów. Może ten też nie jest do końca sensowny, jednak daje już jakieś możliwości. Oby wrócił odmieniony i poszerzony. Pzdr

  Odpowiedz
 2. Dana - Kobiece Finanse
  Dana - Kobiece Finanse says:

  W 6 godzin?! Niesamowite. Mój znajomy będzie niepocieszony, że cała pula już się rozeszła, planował kupować w tym roku mieszkanie ze wparciem MDM. Może ludzie teraz na to się tak pokusili, bo nadchodzący program Mieszkanie Plus jest według nich udzielany na gorszych warunkach.

  Odpowiedz
 3. do Zegarki męskie
  do Zegarki męskie says:

  Za wikipedią: Mieszkanie dla młodych – funkcjonujący od 2014 w Polsce rządowy program, będący następcą programu Rodzina na swoim. Program został powołany ustawą z dnia 27 września 2013 o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz.U. 2013, poz. 1304)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *